عرضه سیستم عامل iOS 15.5

اپل سیستم عامل iOS 15.5 و iPadOS 15.5 را با قابلیت‌های جدید، به روز رسانی‌های امنیتی و ابزارهای جالبی برای توسعه دهندگان روانه بازار کرده است.
به گزارش  techradar، سیستم عامل iOS 15.5 با ویژگی‌های جدیدی وارد بازار شده است. امکان ارسال و درخواست پول توسط مشتریان اپل کش از طریق نرم‌افزار کیف پول این کمپانی از ویژی های آن است. به این ترتیب کاربران اپل کش وقتی به این بخش مراجعه می کنند دو دکمه جدید تحت عنوان درخواست (Request) یا ارسال (Send) را مشاهده خواهند کرد.
علاوه بر ویژگی های ذکر شده  قابلیت جدیدی که اپل برای پادکست‌ها عرضه کرده  است برای شمار اپیزود‌های ذخیره شده روی آیفون محدودیت تعیین خواهد کرد و سپس اپیزودهای قدیمی‌تر را به صورت خودکار پاک می‌کند. این تغییرات در سیستم عامل iPadOS 15.5 نیز صورت گرفته است.
همچنین برخی از باگ‌های مرتبط با فرایندهای خودکار مرتبط با نرم‌افزار Home در این نسخه را رفع کرده است. این فرایندهای خودکار سازی وظایف مختلفی را انجام خواهند داد. برای مثال شما توانایی این را دارید آن‌ها را به گونه‌ای تنظیم نمایید که هنگامی که  از منزل خارج می شوید چراغ‌ها به صورت خودکار خاموش شوند . 
سیستم عامل iOS 15.5 برای اولین بار در ماه آوریل روانه بازار شد اما قابلیت‌های نهفته در این نسخه بسیار بیشتر از نسخه فعلی عرضه شده می باشد. برای مثال در کدهای نسخه بتای این سیستم عامل نشان هایی از قابلیت جدیدی به نام SportsKit برای استریم بازی‌های بیسبال یا سرویس استریم موسیقی کلاسیک Apple Classical وجود دارد که در نسخه نهایی خبری از آنها نیست.
از دیگر قابلیت‌های نهفته در نسخه ویژگی کد هدیه برای اپ استور که تحت عنوان iTunes Pass خوانده می‌شود، می باشد که این ویژگی را  در نسخه اصلی حذف کرده است. هنوز مشخص نشده است که این قابلیت‌ها چه زمانی عرضه می شوند اما با نزدیک بودن تاریخ کنفرانس توسعه دهندگان اپل در سال جاری و احتمال عرضه  iOS 16 در این رویداد، احتمال دارد که اپل این قابلیت‌ها را برای نسخه اصلی بعدی نگه داشته باشد.

اپل4سیستم عامل iOS 15.5 1

دیدگاه

ثبت دیدگاه