3 نکته مفید گوشی سامسونگ (1)

1) سلفی گرفتن با استفاده از حرکات دست و یا صدا 2) ایجاد یک مخفی گاه امن با استفاده از secure folder 3) قفل کردن چیدمان صفحه اصلی

1) سلفی گرفتن با استفاده از حرکات دست و یا صدا
برای فعال کردن حرکات سلفی در گوشی، ابتدا برنامه دوربین را باز کنید، برروی دکمه تنظیماتی که در گوشه بالا سمت چپ قرار دارد ضربه زده و به پایین صفحه بروید. به بخش shooting methods (روش های عکسبرداری) رفته و برروی voice commands (فرمان های صوتی ) و show palm (نمایش کف دست) ضربه بزنید.
حال می توانید تنها با گفتن smil (لبخند) و یا cheese(پنیر) عکس برداری را فعال کنید. این ترفند هم برای دوربین جلو و هم برای دوربین عقب کار می کند . 
برای گرفتن سلفی و یا ضبط ویدئو نیز با استفاده از حرکات دست، کف دست خود را به سمت دوربین جلو برده و یا عبارت record video (ضبط فیلم)را بازگو کنید.
2) ایجاد یک مخفی گاه امن با استفاده از secure folder
گوشی های سامسونگ دارای صندوق مخفی مخصوص به خود با نام (secure folder) و یا همان پوشه امن هستند. این بخش نوعی فضای دوم می باشد که می توان در آن فایل ها و یا برنامه ها را از فضای اصلی تلفن خود جابه جا کرده و یا فقط به عنوان منطقه خصوصی خود از آن استفاده کنید. 
برای راه اندازی این پوشه باید در ابتدا تنظیمات را باز کرده و به قسمت biometrics and security (بیومتریک و امنیت) بروید ؛ به قسمت پایین صفحه بروید و پوشه امن را پیدا کنید.بر روی agree ضربه زده و به حساب google یا Samsung خود وارد شوید و در انتها نحوه ایمن شدن پوشه امن خود را تنظیم کنید. حال برنامه secure folder برای شما ظاهر می شود. بعد از راه اندازی ، می توانید برنامه ها را منحصرا در پوشه امن دانلود کنید ، زیرا به عنوان یک فضای جداگانه در نظر گرفته خواهد شد.
ایده خوبی به نظر می رسد که همه برنامه های بانکی خود را به پوشه امن منتقل کنید ؛ زیرا در صورت نداشتن رمز ورود و یا به سرقت رفتن گوشی ، امکان دسترسی به اطلاعات بانکی تان وجود نخواهد داشت . و همچنین می توان برای ذخیره اطلاعات شخصی که نمی خواهید دیگران از آن اطلاعی داشته باشند نیز استفاده کرد.
3) قفل کردن چیدمان صفحه اصلی
اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به طور تصادفی آیکون های مرتب شده روی صفحه اصلی خود را جا به جا می کنید ، سامسونگ یک راه آسان برای توقف این کار ایجاد کرده است. می توان صفحه اصلی را قفل کرد؛ قفل کردن صفحه اصلی به این معنا بوده که نمی توانید هیچ یک از برنامه ها را حذف یا جا به جا کنید و این کار تا زمانی پابرجاست که شما قفل آن را دوباره باز کنید. 
برای انجام این کار منوی تنظیمات صفحه اصلی را با دو انگشت فشرده و سپس برروی تنظیمات ضربه بزنید تا باز شود. حال برروی گزینه lock by lock home screen layout ضربه زده تا این ویژگی برای شما فعال شود. هر زمان که خواستار باز کردن دوباره قفل بودید، به راحتی می توانید کلید را تگ کنید.

اگر قصد خرید گوشی های سامسونگ را دارید می توانید به سایت پایاسنتر مراجعه فرمایید.

دیدگاه

ثبت دیدگاه