اسکنر چهره چیست ؟ چگونه کار می کند ؟ و چه مزایایی دارد؟

فناوری تشخیص چهره به مانند تشخیص اثر انگشت از بیومتریک از شناسایی افراد استفاده می کند . تنها تفاوت این است که جای اسکن اثر انگشت شما، تصویری از صورت شما را ثبت و اسکن می کند.
فناوری تشخیص چهره به مانند تشخیص اثر انگشت از بیومتریک از شناسایی افراد استفاده می کند . تنها تفاوت این است که جای اسکن اثر انگشت شما، تصویری از صورت شما را ثبت و اسکن می کند. سیستم های تشخیص چهره نیز به مانند یک اسکنر اثر انگشت  ، یک الگوی دیجیتالی از ویژگی های چهره شما ایجاد می کند که هنگامی که سعی در باز کردن قفل نمایشگر خود را به وسیله چهره خود دارید ، این اسکنر از یک الگوی از پیش مشخص شده برای تایید هویت شما استفاده می کند. 
زمانی که برنامه ای را باز میکنید که برای دسترسی به آن از تشخیص چهره استفاده شده است، دوربین روی دستگاه تصویری از چهره شما گرفته و سپس تبدیل به یک الگوی دیجیتالی کرده و در حافظه دستگاه ذخیره می کند. چنانچه نتیجه اسکن با آنچه که قبلا در حافظه ثبت شده بود مطابقت داشت ، قفل باز شده و به فرد اجازه دسترسی می دهد.

 
مزایای این فناوری زیاد است ولی به طور کلی می توان گفت استفاده از آن بسیار ساده و ساده است . تنها کاری نیاز به انجام است نگاه کردن به دوربین است تا بقیه کار را دستگاه انجام دهد 
همانطور که مورد حدس است ، کپی کردن اطلاعات چهره کار آسانی نیست و اسکنر چهره از دقت بالایی برخوردار است .
تشخیص چهره یک روش بسیار کارآمد است که می توان از آن برای محافظت از داده ها و اطلاعات گوشی هوشمند استفاده کرد زیرا از دقت بالایی برخوردار است.
البته این فناوری بی ایراد نیز نیست؛ برای مثال هنگام ناسایی چهره نباید عینک بر روی صورت باشد و یا برای استفاده از آن باید از شرایط نوری مناسبی برخوردار بود یعنی نه آنقدر نور زیاد باشد که چهره را محو کند و نه آنقدر کم باشد که چهره قابل شناسایی نباشد .

اگر قصد خرید گوشی های هوشمندی که این قابلیت را دارند را دارید؛ می توانید به سایت پایا سنتر مراجعه کنید.

پایا سنتر2اسکنر1اسکنر چهره1

دیدگاه

ثبت دیدگاه